Šetříme životní prostředí

GreenlineTechnologie tradičních stabilizátorů PVC je sice považována za příkladnou, avšak její ekologická slučitelnost je zpochybňována. KÖMMERLING chce i v této oblasti stát na správné straně a proto již dlouhá léta vyvíjíme recepturu, která by byla srovnatelná minimálně s  parametry dosud používaných stabilizátorů a současně by se vyznačovala vysokou slučitelností s životním prostředím. Společně s firmou Cognis, dceřinou společností chemického koncernu Henkel - technologickou jedničkou na stabilizároty z kalcia a zinku pro okenní profily z PVC -  jsme už nyní dospěli do fáze ekonomické výroby.

Chceme dosáhnout ekologických cílů EU. Komise EU pro životní prostředí v současné době provádí rozsáhlé hodnocení nejrůznějších aspektů PVC a jeho přísad ve všech oborech -  např. i v automobilové výrobě. Cílem je včas tyto problémy rozpoznat a  poté jim ve spolupráci s průmyslovými podniky předcházet

Vyšší odolnost proti povětrnostním vlivům

V současné době nahrazuje KÖMMERLING v zájmu omezení využití olova olovnaté stabilizátory podobnými z kalcia a zinku. Testy ukazují, že naše profily stabilizované kalciem a zinkem vykazují ještě lepší odolnost proti povětrnostním vlivům než konvenčně stabilizované profily.

Delší životnost

Hedvábně matný lesk byl v minulosti zvláštním kvalitativním rysem našich okenních profilů - a to bude platit v budoucnosti ještě víc. Dá se očekávat, že nové okenní profily stabilizované kalciem a zinkem si svůj krásný lesk zachovají po výrazně delší dobu než ty naše tradičně stabilizované.

Ideální k recyklaci

Profily se stabilizátory z kalcia a zinku, které KÖMMERLING v současné době začíná používat, jsou stejně ideální k recyklaci jako všechny ostatní s dosud používanými příměsemi. Nevyžadují ani zvláštní zacházení, ani separátní sběr. Jsou plně srovnatelné se všemi ostatními okenními profily z tvrzeného PVC dostupnými na trhu.

V současné době jsou při výrobě okenních profilů běžně dostupných na trhu většinou využívány olovnaté stabilizátory. Přítomné olovnaté fosfáty jsou v PVC matrici pevně vázány a významně se podílejí na známých výhodách materiálu. Výhrady proti používání olova v průběhu výroby se staly pro KÖMMERLING podnětem od této tradiční generace stabilizátorů zcela ustoupit. To vyžadovalo nejen udržení již tak značných nákladů, včetně know-how a zachování mechanických, statických a  tepelných vlastností profilů s olovnatými stabilizátory. Některé vlastnosti bylo nutno dokonce překonat. Jasně řečeno: KÖMMERLING zde nehovoří pouze o dvou nebo třech specialitách, ale prakticky o všech okenních systémech vyráběných v  Pirmasensu. Stavitele a architekty, ale i naše partnery určitě potěší, že budou moci dosáhnout ekologického pokroku bez jakýchkoliv dalších ekologických příplatků.

Výborně slučitelné s životním prostředím

„Tuto značku jakosti mají okna, která staví ekologii na čestné místo. Extrémně dlouhá životnost, stoprocentní recyklovatelnost, vysoké tepelně izolační vlastnosti při přiměřeně nižší spotřebě energie na vytápění naplňují "GreenLine" životem.“

Máte dotaz k našim službám? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

TisknoutVyrábíme a montujeme okna na celý život


© 2018, winko s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing