14.03.2014 10:30

Podle čeho vybírat střešní okna

Podle čeho vybírat střešní okna

V první řadě se při výběru střešního okna budete rozhodovat, zda si pořídit plastový nebo dřevěný rám. Dřevěná střešní okna jsou klasika. Bez problémů splňují náročné požadavky na tepelně-izolační vlastnosti okna. Dřevo navíc umožňuje stavbě dýchat. Do koupelen a místností, kde je větší výskyt páry, doporučujeme plastová okna, která snesou vyšší kondenzaci vlhkosti. U nás si můžete vybrat podle vlastních preferencí - nabízíme vám plastová a dřevěná střešní okna ROTO.

Důležitý je také mechanismus otevírání

Na co vám budou okna s perfektními tepelně-izolačními vlastnostmi, když vám půjdou špatně otevírat? Mechanismus otevírání vybíráme podle výšky okna nad podlahou. Nejčastěji se setkáte s kyvnými okny, ale výjimkou nejsou ani kombinace, jako je výsuvně-kyvnéelektrické kyvné nebo výklopné, které najdete v naší nabídce.

Kvalitní střešní okno by mělo mít tzv. zateplovací blok. Zvyšuje teplotu vnitřního povrchu okna a zamezuje tak jeho zvýšenému rosení. Střešní okna ROTO zateplovací blok mají.

Zasklení hraje velkou roli

V neposlední řadě byste také měli uvážit vhodný výběr zasklení střešních oken. Dvojsklo nebo trojsklo? Rozhodující je tzv. koeficient prostupu tepla značený UW. Čím je nižší, tím lepší vlastnosti okno má. Pokud si chcete pořídit trojskla, která jsou stále trochu nadstandardem, musí jim odpovídat i rám okna. Neváhejte a renovujte svoje podkroví. S novými střešními okny ušetříte za vytápění!

Máte zájem o plastová a dřevěná střešní okna ROTO? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

TisknoutVyrábíme a montujeme okna na celý život


© 2018, winko s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing