Plastové a hliníkové venkovní a vnitřní okenní parapety

Ke každému krásnému a především funkčnímu oknu patří parapety. A to jak vnější tak vnitřní. Seznamte se s jednotlivými typy hliníkových a plastových vnitřních a venkovních okenních parapetů, které u nás seženete. V případě zájmu, nás kontaktujte v Praze a Středočeském kraji.

Vnější parapety

Povrch parapetu je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií.

Parapety tvoří funkční a estetické napojení okna na nosnou konstrukci, na které je hliníkové okno usazeno. Hlavní funkcí vnějších parapetů je zajištění odvodu dešťové vody z okna a ostění před fasádu objektu tak, aby nedošlo k jejímu poškození a případnému vniknutí vody do interiéru.

Vnější hliníkové parapety tažené

Jako výchozí surovina pro výrobu je použita slitina AlMgSi5. Po protlačení základního materiálu přes formu je surová parapetní deska zchlazena a ošetřena buď eloxováním nebo vypalovaným lakem. Takto upravený parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky.

Pro dokonalé „zapadnutí“ do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných něž základních dezénech jako například v barvě modré nebo červené. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL.

Hliníkové parapety ohýbané

Ohýbaný hliníkový parapet je ekonomicky velmi atraktivní varianta k taženému parapetu. Pro základ výroby tohoto parapetu je použit práškovou barvou upravený hliníkový plech (slitina Almg3) o síle min. 1mm. Příslušenství je jako u tažených parapetů - krytky, spojky a upevňovací prvky.

V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných něž základních dezénech jako například v barvě modré nebo červené. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL. Výroba parapetních desek probíhá v souladu s ISO 9001:2000.

Vnitřní parapety

Pro zakončení parapetu v interiéru se využívají umělohmotné PVC krytky.

Vnitřní parapety mají především estetickou funkci, nesmíme však opomenout ani zlepšení tepelně izolačních vlastností plastového okna, resp. připojovací spáry.

Vnitřní plastové parapety REHAU

Pro výrobu PVC parapetů REHAU se používají výhradně nerecyklované komponenty. Jako výchozí surovina se používá materiál pro výrobu okenních profilů. Povrch je potažen dekorativní CPL laminátovou folií. Parapetní desky REHAU se vyznačují oproti celé řadě svých „konkurentů“ vysoce kvalitním zpracováním a stabilitou.

Pouze za dodržení těchto základních předpokladů se dají dodržet vysoké nároky na mechanické vlastnosti touto technologií vyráběných parapetů. V jiném případě může vlivem umístění parapetu docházet ke změně mechanických vlastností materiálu a výrobku. Povrch je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií. Výroba parapetních desek probíhá v souladu s ISO 9001:2000, dekorativní laminát splňuje normu EN 438.

Vnitřní dřevotřískové parapety EGGER

Vysoce kvalitní DTD parapetní desky EGGER jsou vyrobeny výhradně z vlhkuodolné dřevotřísky s označením E 1/P 5 (dříveV100). Pro jednoduchou kontrolu tohoto parametru volí výrobci probarvení takto vyrobených desek na červeno, zeleno a velmi výjimečně zůstávají neprobarveny v přírodní barvě. Pro kontrolu však vždy žádejte potvrzení od výrobce parapetů, že se skutečně jedná o kvalitu E 1/P 5 - V100.

Povrchově jsou parapetní desky potaženy vysoce kvalitním dekorativním CPL laminátem a to jak z vrchní, pohledové strany, tak i ze strany spodní. Toto je velkou výhodou proti pouhému papíru zvláště ve vlhkém prostředí, ve kterém se díky svému užití parapety nacházejí. Oboustranné použití laminátu déle zabezpečuje maximální ochranu před deformacemi vlivem vnitřního pnutí ke kterému ve výrobku po celou dobu jeho životnost dochází.

Dalším prvkem eliminující toto pnutí je síla nosné desky parapetu, která je u parapetu EGGER 19mm. Pro zakončení parapetu v interiéru se využívají buď nažehlovací hrany v barvě dezénu nebo umělohmotné PVC krytky. Dekorativní laminát splňuje normu EN 438.

Interiérové parapety

Platové a hliníkové venkovní a vnitřní okenní parapety

Vnitřní plastové parapety

Vnitřní hliníkové parapety

Okenní parapety

Máte zájem o venkovní a vnitřní okenní parapety? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

TisknoutVyrábíme a montujeme okna na celý život


© 2018, winko s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing